Лазерні далекоміри в допомогу будівельникам

Після відкриття лазера вчені відразу зрозуміли, що унікальні властивості цього випромінювання можна використовувати в самих різних областях науки. Як водиться, першими, хто почав використання винайдених на основі лазера приладів, стали військові. Причому їх зацікавили не стільки руйнівні можливості цього електромагнітного випромінювання, хоча вони і великі, а можливості передачі інформації на відстані. Так був створений перший лазерний далекомір.

Принцип його роботи дуже простий. Лазерний промінь випускається пристрою, відбивається від об’єкта і приймається детектором, який теж знаходиться на приладі. Знаючи різницю імпульсів випроміненого і отриманого випромінювання в часі, а також швидкість електромагнітного випромінювання можна з великою точністю підрахувати відстань до об’єкта.

Але, як виявилося, не тільки військові можуть використовувати цей унікальний прилад. Сьогодні лазерні далекоміри Protester все частіше використовують і будівельники. Причиною тому-банальна економічна доцільність. Завдяки високій точності вимірювання можна значно здешевити роботи, оптимізувавши кількість матеріалів для їх проведення. Це свого роду електромагнітна рулетка, з підвищеним класом точності і більш високою функціональністю, ніж її звичайна версія.

Дуже цікаві вимірювання нелінійних величин, які дозволяють зробити лазерні далекоміри, наприклад, площі прямокутного приміщення. Все просто – за допомогою рівня далекомір встановлюється спочатку перпендикулярно одній стіні, знімаються показання, потім інший, після чого легко обчислюється площа. Так само можна обчислити і обсяг приміщення. Причому все це робиться дуже точно і за кілька секунд.

Для будівельників дуже важливо знати площу стін, які будуть відбуватися для точного визначення кількості потрібних матеріалів. Це може зробити лазерний далекомір. І зовсім не потрібно лізти по сходах вгору, витрачаючи зайвий час і сили.

Всім відома Шкільна завдання з геометрії, як виміряти відстань між двома точками, якщо між ними непереборна перешкода. Потрібно просто побудувати на основі цієї відстані трикутник, а потім рівний йому в легко доступному місці. Таке можна виконати, тільки використовуючи лазерні далекоміри, проста рулетка тут не годиться.

Ці та дуже багато інших функцій доступно нескладним компактним приладів, які роблять життя будівельника набагато легше і приємніше.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *