Шопінг в Батумі і прикордонній Туреччини

Для багатьох туристів можливість хорошого шопінгу на відпочинку важлива також, як і чистоти води в море. І таких туристів Батумі теж не розчарує.

По-перше, якщо ви будете жити в апартаментах або Гест-хауса, то вам знадобляться продукти. Закуповувати їх краще у великих продуктових магазинах, де асортимент побільше. Найбільший супермаркет Старого Батумі – «Гудвіл», він розташований на ул.Чавчавадзе, недалеко від нижньої станції канатки. За Батумським мірками, це дуже солідний продуктовий супермаркет, за мірками російських міст – не найбільший магазин формату «Магніт» або «Пятерочка».

У Старому Батумі є також центральний продуктовий ринок Парехи. Але закуповуватися там овочами і фруктами має сенс, якщо ви живете неподалік. А якщо ні, то простіше буде купувати все те ж саме в найближчих до вас продуктових наметах. А під якщо вам потрібно гарне свіже м’ясо, то центральний ринок це чи не єдине місце в Батумі, де його можна купити.

Але більшість туристів цікавить шопінг НЕ продуктовий, а речовий. І мова зараз не тільки і не стільки про сувеніри. Багато з нас на відпочинку не проти прикупити собі хоч трохи обновок. Тому, якщо відпочиваючи в Батумі, вам захочеться трохи оновити гардероб, то з цим тут проблем швидше за все не буде.

Дуже багато магазинів знаходиться на вузьких вуличках старого Батумі. Але це такі дрібні магазинчики, з досить специфічним асортиментом (відразу згадалися в’єтнамські речові ринки), і нерідко відсутністю нормальних примірочних.

Тут зручно купувати хіба що сувеніри та пляжний ширвжиток турецького чи китайського виробництва (який не шкода буде викинути до кінця відпустки).

Великих же торгових центрів в Батумі не багато. Так, можна відвідати «Батумі Молл», «Батумі Плаза», «Карефур». Практично в кожному такому ТЦ буде великий вибір магазинів одягу, техніки і мобільних телефонів, косметики та парфумерії.

Ми прикупили собі одягу в торговому центрі Метро Сіті Форум (орієнтир – в цьому ж комплексі знаходиться готель класу люкс Euphoria Batumi Hotel 5 *)

Взагалі, вивчаючи асортимент навіть у великих торгових центрах, ви напевно відчуєте домінування турецьких марок. Воно й не дивно: все-таки від Батумі до Туреччини можна на звичайній маршрутці доїхати. І багато хто саме так і роблять.

Від Батумі до прикордонного з Туреччиною Сарпі ходять маршрутні таксі. На кордоні, особливо в розпал сезону, мають місце бути черги з легкових машин і автобусів, але якщо Ви піший турист, то проходите кордон швидко. На турецькій стороні, в метрах в 100 від прикордонного пункту, розташована зупинка, де стоять не тільки таксі, але і рейсові автобуси, на яких можна дістатися до найближчих торгових точок.

Наприклад, всього в 3-х км від кордону, в містечку Кемальпаша, перебувати оптовий ринок з мережею магазинчиків і великий торговий центр «Стамбул-базар». Там продаються одяг, постільні приналежності, рушники, фіранки, штори та інше, ціни в 4-5 разів нижче ніж в Росії.

Ну, а якщо такі «марш-кидки» не для вас, то витрачайте гроші в Батумі. І тоді краще зверніть увагу на ті товари, яких ніде більше не купиш. Скажімо, вироби з вовни, а також вина, сири, чурчхела, ткемалі – всі ці грузинські «спеціалітети» стануть непоганими подарунками рідні і друзям.

3 comments

  1. Капиталина сказав:

    Ну шопинг это везде хорошо и дома, и на отдыхе))))

  2. Олександр сказав:

    навіщо їхати відпочивати, що б ще щось купувати, я цього не розумію

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *